Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Olsztynku spotkały się ze świętym Mikołajem

0
Imieniny świętego Mikołaja są co roku doskonałą okazją do oderwania się od szkolnego planu dnia.

Zgodnie z tradycją, 6 grudnia dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II spotkały się ze świętym Mikołajem. Tego dnia wszyscy przyodziani w mikołajkowe atrybuty, zgromadzili się w sali gimnastycznej, aby wyczekiwać tego wyjątkowego gościa. Święty Mikołaj zawitał w szkolne progi i każdemu przyniósł upominek. Zanim jednak uczniowie otrzymali prezenty, uczestniczyli w apelu poświęconym obchodom Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych i Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

Aby zapoznać się bliżej ze specyfiką funkcjonowania osób z poszczególnymi niepełnosprawnościami, uczniowie obejrzeli wywiad przeprowadzony w ramach programu „Misja Integracja”, prezentujący właściwe standardy zachowań wobec tych osób.

Dzięki zaprezentowanym nagraniom, z wypowiedziami swoich rówieśników – wolontariuszy działających na terenie naszego zespołu, wszyscy poszerzyli swoją wiedzę na temat dotyczący przedsięwzięć jakie podejmują.

Ponieważ w ubiegłym roku warsztaty sensoryczne cieszyły się dużym zainteresowaniem, tego dnia dzieci również doświadczały, w jaki sposób poznają i odbierają świat osoby z niepełnosprawnością. Chętni mieli okazję spróbować malować farbami, trzymając pędzle ustami lub stopami oraz wytężyć swoje zmysły, rozpoznając z zawiązanymi oczami wylosowane przedmioty, smaki i zapachy.

Ponadto każdy mógł wesprzeć prowadzone w naszym zespole działania wolontariackie, biorąc udział w kiermaszu charytatywnym na rzecz polskich dzieci mieszkających na Litwie i w ogólnopolskiej akcji „Marzycielska Poczta”.

Korzystając z okazji, wyróżniliśmy laureatów szkolnego konkursu plastycznego „Niepełnosprawni są wśród nas”. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – Zofia Reszka kl. IVa,

II miejsce – Julia Szczepańska kl. VI i Zuzanna Kopytko kl. Vb,

III miejsce – Anna Sobiecka kl. Vb i Gabriela Kamińska kl. Va ,

Wyróżnienie – Damian Poczta kl.VI.

Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów.

Na zakończenie apelu obejrzeliśmy teledysk promujący kampanię społeczną „Uczymy się razem żyć – odkrywamy nowe horyzonty”, której celem jest włączenie społeczne i integracja dzieci z niepełnosprawnościami w szkołach ogólnodostępnych oraz występ wokalny uczniów naszej szkoły, którzy zaśpiewali piosenkę pod tytułem „Razem radę damy”.

Po tej wyjątkowej lekcji mogliśmy cieszyć się wizytą Mikołaja. Dotarł on do szkoły z wielkim workiem i wozem pełnym prezentów. Nasi uczniowie przyjęli go z ogromnym entuzjazmem. Po zaśpiewaniu jego ulubionej piosenki pt.”Ding Dong” oraz odgadnięciu kilku zagadek, odetchnęliśmy z ulgą, ponieważ oznajmił, że wszyscy zasłużyliśmy na upominki. Ten moment dostarczył nam dużo radości i uśmiechów.

Hanna Cieśla, Marta Kuca, Danuta Król, Joanna Kolek
Źródło: UM Olsztynek

Zobacz wszystkie wydarzenia