Czy podłączyłbyś swój dom do sieci ciepłowniczej w Dobrym Mieście? [SONDA]

2

Powoli rozpoczyna się sezon grzewczy, a już na osiedlach domków jednorodzinnych w Dobrym Mieście nie ma czym oddychać. Zwłaszcza wieczorem gdy wszyscy zaczynają palić w piecach i dodatkowo pogoda jest bezwietrzna nad osiedlami unosi się chmura dymu przez którą nie da się oddychać.

Nie wszyscy palą „wysokogatunkowym opałem” co jest powodem powstania trującej chmury. Na terenie Dobrego Miasta zainstalowane są czujniki monitorujące jakość powietrza, jednak to tylko suche liczby, na ich podstawie nie można nikogo ukarać za palenie odpadami. W innych miastach straż miejska czy też inne służby mają specjalne narzędzia do kontroli czym i jak palimy w naszych piecach.

Dlatego powstał pomysł zapytania się mieszkańców domków jednorodzinnych czy zgodzili by się na podłączenie swoich domów do miejskiej sieci ciepłowniczej w zamian za zaprzestanie palenia w piecach.

Jedna kotłownia, która musi spełniać wszystkie normy jest o wiele „zdrowsza” niż setki kominów kopcących dla sąsiada w okna. Dodatkowo odpadnie problem codziennego rozpalania, miejsca na opał czy wywożenia popiołu. Wstajemy rano i jest ciepło ;).

PS. Takie rozwiązanie wdrożył już Morąg, podłączając takie same osiedla domków jednorodzinnych do swojej sieci ciepłowniczej. 

Oczywiście taka decyzja uzależniona jest od jednego, oczywiście od ceny. Ale załóżmy, że koszt ogrzewania pozostał by taki sam max 10% więcej niż teraz. 

Drodzy mieszkańcy jaka jest Wasza opinia na ten temat? Zapraszamy również do udziału w naszej sondzie.

Czy podłączyłbyś swój dom do sieci ciepłowniczej w Dobrym Mieście?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

 

Zobacz wszystkie wydarzenia