Wakacje pod żaglami z młodzieżą – Mazury 2020

0
Okres wakacyjny to dobry moment na rozpoczęcie przygody z żeglarstwem. Letnie upały zachęcają do spędzania czasu nad wodą. Aktywny wypoczynek, nowi znajomi i piękne widoki to brzmi jak idealne wakacje prawda? Jeśli szukasz wyjazdu, podczas którego zwiedzisz dużą część Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, poznasz ciekawych ludzi i zdobędziesz nowe umiejętności to jesteś w dobrym miejscu. Zapraszamy na rejsy i obozy żeglarskie organizowane przez szkołę żeglarstwa PuntoVita. Dlaczego Mazury? To piękna kraina Polski. Zaplecze hotelowe i gastronomiczne jest na tyle bogate, że każdy znajdzie coś dla siebie. Na całej długości szlaku żeglownego jest mnóstwo miejsc wartych odwiedzenia. Rożne zabytki, ciekawe przystanie i wiele innych.

obozy żeglarskie dla młodzieżyŻeglarstwo to nie tylko sport!

Żeglarstwo staje się coraz popularniejsze. Staje się pasją i sposobem na spędzanie wolnego czasu dla wielu osób. Mazurskie miasta rozwijają się ciągle, powstaje coraz więcej udogodnień dla żeglarzy. Nowoczesne mariny, wypożyczalnie sprzętu wodnego i liczne szkoły żeglarskie zachęcają do wypłynięcia w rejs. Żeglarstwo staje się sposobem na życie również dla całych rodzin.

Wtedy urlopy i wakacje spędzane są właśnie na jachcie. Częstym wyborem stają się Mazury, ich malownicze zakątki są warte odwiedzenia. Poza sezonem wakacyjnym również odbywają się w Polsce różne imprezy żeglarskie. Różnego rodzaju targi lub koncerty szantowe. Często zdarza się, że znajomi umawiają się na wspólne wyjazdy na takie imprezy aby przypomnieć sobie wakacyjny mazurski klimat.

Żeglarstwo dla małych i dużych

Nigdy nie jest za późno na naukę żeglarstwa. Osoby dorosłe również mogą rozpocząć przygodę z jachtingiem. Wystarczy zapisać się na kurs i zdać egzamin na patent żeglarza jachtowego. Taki dokument umożliwi nam wypożyczenie jachtu i prowadzenie go po wodach śródlądowych oraz po wodach morskich w strefie do 2 mil morskich od brzegu. Szkoła Żeglarstwa PuntoVita posiada szeroką ofertę szkoleniowych rejsów żeglarskich dla dorosłych. Nasi instruktorzy pomogą przyswoić wiedzę i umiejętności potrzebne do uzyskania patentu.

obozy żeglarskie dla młodzieżyZobacz największą bazę polskich szkół żeglarstwa organizujących obozy żeglarskie.

Obozy żeglarskie to również dobry wybór dla dzieci i młodzieży. Podczas rejsów uczestnicy zdobywają umiejętności potrzebne do samodzielnego prowadzenia jachtu. Uczą się życia na jachcie, dbania o sprzęt a nawet przygotowywania posiłków. Wszystko po to, aby mogły kiedyś same stanąć za sterem i prowadzić jacht podczas własnego rejsu. Nasi instruktorzy posiadają potrzebne kwalifikacje do pracy z dziećmi i młodzieżą. Zadbają o to, aby każdy uczestnik był bezpieczny. W przystępny sposób przekażą żeglarską wiedzę i dołożą wszelkich starań, aby rejs był pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

Mobilne wakacje – czyli wędrowne obozy żeglarskie

Co znaczy, że obozy są wędrowne? Organizowane przez nas obozy tygodniowe i dwutygodniowe przemieszczają się po różnych częściach Mazur. Oznacza to, że codziennie jesteśmy w innym porcie. Pływamy przez Mazurskie szlaki żeglowne zwiedzając najciekawsze zakątki. Chcemy, aby nasi uczestnicy zwiedzili jak najwięcej. Odwiedzamy duże porty takie jak Sztynort, w którym ciągle coś się dzieje, odbywają się tam liczne imprezy muzyczne. Cumujemy w popularnym Giżycku podziwiając nowoczesną Ekomarinę i zwiedzając miasto, a w Mikołajkach relaksujemy się w parku wodnym „Tropikana”. Kiedy zmęczą nas tłumy przybijamy do mniejszych portów. Malowniczo położone Stare Sady to świetne miejsce na odpoczynek po długim żeglowaniu.

Jeśli chcemy poznać smak prawdziwej przygody to cumujemy przy dzikim brzegu. To dobry moment na przećwiczenie precyzyjnego manewrowania. Wieczorem rozpalamy ognisko i śpiewamy szanty. Cumowanie „na dziko” to jedna z najlepszych atrakcji obozu żeglarskiego. Jeśli pogoda sprzyja możemy wybrać się również na pływanie nocne. Jeśli niebo jest czyste pięknie widać gwiazdy a na jeziorze panuje kompletna cisza. Każdy, kto brał udział w nocnym żeglowaniu, dobrze wie jaki niesamowity jest wtedy klimat. Podczas rejsu warto poświęcić jeden wieczór lub noc na pływanie.

Zapraszamy do naszej załogi!

Szkoła żeglarstwa PuntoVita posiada duże doświadczenie w prowadzeniu rejsów żeglarskich na różnych akwenach. Nasza kadra instruktorska posiada wysokie kwalifikacje niezbędne do przeprowadzenia szkolenia żeglarskiego. Nie ważne, czy jesteś osobą początkującą czy już masz doświadczenie w pływaniu, na naszych obozach każdy znajdzie dla siebie miejsce. U nas zdobędziesz potrzebne umiejętności i wiedzę do uzyskania patentu żeglarskiego, spędzisz czas w gronie rówieśników i zwiedzisz malownicze Mazury. Zapraszamy znajomych, całe rodziny, małych i dużych, w swojej ofercie posiadamy różne rejsy dopasowane do potrzeb i grupy wiekowej uczestników.

Źródło:

https://mlodzinadorobku.pl/obozy-zeglarskie-dla-mlodziezy-mazury-2020/

Zobacz wszystkie wydarzenia