Paczkomaty blisko Ciebie w Olsztynie

0
W Olsztynie stanął nowy Paczkomat marki InPost. Maszyna dostępna jest w trybie całodobowym, 7 dni w tygodniu.

Marki InPost nie trzeba nikomu przedstawiać. Firma świadcząca usługi na terenie całego kraju jest obecnie jednym z największych i zarazem najpopularniejszych operatorów logistycznych. Obecnie marka skupia się potrzebach branży e-commerce, z naciskiem na usługi kurierskie kierowane do klientów sklepów internetowych. Ponadto InPost kładzie spory nacisk na obsługę logistyczną Paczkomatów.

Nowy Paczkomat opisywanej marki dostępny jest już na terenie Olsztyna. Urządzenie o numerze OLS31A znajduje się na ulicy Pstrowskiego 7, tuż obok myjni samochodowej (https://inpost.pl/paczkomat-olsztyn-ols31a-pstrowskiego-paczkomaty-warminsko-mazurskie). Maszyna dostępna jest w trybie całodobowym. Za jej pośrednictwem nadamy paczkę o maksymalnej wadze 25 kg oraz gabarytach 41 × 38 × 64 cm. Za przesyłkę zapłacić możemy na dwa sposoby: przy użyciu karty płatniczej oraz za pomocą PayByLink. Naturalnie Paczkomat na ulicy Pstrowskiego 7 nie jest jedynym urządzeniem tego rodzaju dostępnym na terenie Olsztyna. W celu zlokalizowania innych Paczkomatów wystarczy użyć prostej wyszukiwarki dostępnej na stronie marki InPost (https://inpost.pl/paczkomaty-olsztyn).

Nadawanie paczki w Paczkomacie

Nadanie paczki w Paczkomacie InPost możliwe jest na dwa sposoby, a mianowicie przy użyciu Paczkomatu obsługującego płatności kartą lub przy pomocy Managera Paczek.

Urządzenie obsługujące płatność kartą

W celu nadania paczki należy wprowadzić dane i postępować zgodnie z instrukcją, która zostanie wyświetlona na ekranie urządzenia. Następnie wybieramy wielkość nadawanej przesyłki, podajemy numery telefonów nadawcy oraz odbiorcy i wskazujemy Paczkomat, do którego ma trafić przesyłka. Ostatnim krokiem jest uiszczenie opłaty i umieszczenie paczki w skrytce.

Manager Paczek

Aby wysłać paczkę przy użyciu Managera Paczek należy zalogować się na swoje konto w Managerze Paczek i przejść do sekcji „Wyślij przesyłkę” gdzie generujemy specjalną etykietę. Po uzupełnieniu etykiety płacimy za usługę używając w tym celu dostępnych środków, a następnie drukujemy etykietę i umieszczamy takową na przesyłce. Paczkę nadajemy we wskazanym Paczkomacie skanując jej numer w urządzeniu. Po podaniu kodu umieszczamy przesyłkę w skrytce.

Odbiór paczki

Kończąc zakupy w sklepie internetowym należy wybrać dostawę do Paczkomatu, wskazać urządzenie, w którym odbierzemy paczkę, podać numer telefonu oraz adres e-mail. Gdy przesyłka zostanie nadana na adres mailowy trafi wiadomość pozwalająca na jej śledzenie. Z kolei wiadomość SMS z 6 cyfrowym kodem odbioru zostanie przesłana w chwili dostarczenia paczki do Paczkomatu.

Aby odebrać przesyłkę należy udać się do wybranego uprzednio Paczkomatu, podać numer telefonu i kod odbioru. Po wprowadzeniu danych urządzenie otworzy skrytkę z paczką. Warto dodać, iż odbiór paczki możliwy jest również za pośrednictwem aplikacji mobilnej InPost, która wyposażona została w funkcję zdalnego otwarcia skrytki. Jak to działa? Jak mówi Rafał Brzoska, prezes InPost: „Odbiór przesyłek w Paczkomacie trwa zazwyczaj kilkadziesiąt sekund. Jednak zdecydowaliśmy się ten proces jeszcze przyspieszyć i wdrożyć strategię GO MOBILE! Od teraz podchodząc do Paczkomatu możemy wybrać aplikację InPost i – w biegu – otworzyć swoją skrytkę tak aby operacja ograniczyła się wyłącznie do wyjęcia przesyłki z urządzenia. Wprowadzana właśnie nowa wersja aplikacji mobilnej praktycznie staje się centrum zarządzania przesyłkami i pozwoli na otwieranie Paczkomatu bez żadnych dodatkowych kodów”.

Nadawanie paczek w Paczkomatach InPost jest nie tylko dziecinnie proste, ale również niezwykle tanie! To duża wygoda, bowiem paczkę możemy nadać lub odebrać o dosłownie każdej porze dnia i nocy. Dodatkową zaletą Paczkomatów jest możliwość śledzenia przesyłki. Warto korzystać z opisanego rozwiązania gdyż jest ono zdecydowanie bardziej ekologiczne, niż tradycyjna forma dostarczania przesyłki tj. przez kuriera.

Zobacz wszystkie wydarzenia